Memleket Meselesi

MEMLEKET MESELESİ

Merhaba sevgili hemşehrilerim,

Yorucu, deli dolu, sevinçli bir yılın ardından yeni umutlarla artık profesyonel ligdeyiz. İşin sportif boyutu bizim gibi bir kasaba takımı için destansı bir şekilde. Şöyle bir geride bıraktığımız seneyi hatırlıyorumda yaşadığımız heyecan, o tatlı stres, bazı memleketlerdeki futbol adına utanç verici çirkefliklere, saha dışı oyunlara rağmen rakiplerimizin üstesinden gelmemiz, centilmen çizgimizden taviz vermememiz bu yılı unutulmaz yapacak. Yeni sezonda yeni heyecanlar hatıralar bizi bekliyor inşallah.

Ben bütün bunların yanında olaya şu çerçeveden bakmak isterim.”Memleket Olmak”. Evet… Günümüzün iş şartları, sosyal yaşamı, şehir yaşamı standartlarında biz yeni kuşak Kızılcabölüklü’ler birbirimize dialog bakımından zayıftık. Bunları Denizli’de yaşayan hemşehriniz olarak söylüyorum tabi. Köyde yaşayan arkadaşlarımız ise doğal olarak bizden kopuktu, biz de onlardan. Ama işte bu Dünya’yı etrafına toplayan meşin yuvarlak birkaç senedir bizide etrafında toplayarak aynı toprakları bir araya getirdi.

Futbol sevgisinin yanında memleket sevgimizi kattık. Artık birbirimizi daha iyi tanıyoruz. Başka şehirlere gidip aynı şişeden su içiyoruz. Ekmeğimizi bölüşüp takımımıza destek veriyoruz. Sportif başarının yanında biz bunları sağladığı için “futbol” denen şeye çok teşekkür ediyorum. Velhasıl yıllar sonra inanıyorumki takımımız dahada farklı zirvelerde olacaktır. İster böyle olsun ister olmasın bence biz kupalardan daha anlamlı bir şeyi kazandık. “Memleket olmak, bir olmak, hemşehri olmak”. İşte bunu artık hiç kaybetmeyelim.

Memleket demek ne demek? Memleket demek sen demek, ben demek, biz demek!
Kiminin dilindedir memleket , kiminin bir çek karnesi gibi elinde…
Bizim memleket sevgimiz artık sarı kırmızı renklerle yüreğimizde…

Allah birliğimizi bozmasın. Tüm hemşerilerimize hayırlı ramazanlar diliyorum. Sağlıcakla…

Erhan Ergil

Erhan Ergil

Memleket Meselesi için bir yorum

  1. Sonsuza Yirmi Mekik

    AMİN.