Lige Doğru

Kızılcabölüksporumuz yeni sezon hazırlıklarına tam gaz devam ediyor. Geçtiğimiz sezonlarda takım ruhunu yakalayan takımımızın, bu sezonda yeniden yapılanmayla aynı havayı yakalayacağından şüphemiz yok.

Hazırlık maçlarını yerinde takip etme şansım oldu. Takımımızın eksikleri ortada. Defansif anlamda geçen sezonun iskeletini oluşturan Ali, Samet ve Nazminin uyumu devam ediyor. O yüzden bu bölgede sıkıntı yaşamayacağımızı umuyorum. Ama orta sahada oyun kurma, hücuma top taşıma konusunda eksiklerimiz var. Zamanla düzelecektir. Daha hazır, daha düzenli, birbirine daha alışkın, daha çabuk düşünebilen, daha çabuk oynayabilen, daha çabuk hücuma çıkabilen, göze hoş gelen futbol oynayabilen ve rakibinin atağa çıkmasını, oyun kurmasını sahanın her yerinde tatlı-sert engelleyen bir ekip olma yolunda bu hazırlık döneminin yararlı olmasını umuyorum.

Gözardı edilmemesi gerekense aşırı sıcaklarda yapılan maçlarda gösterilen mücadelenin yüksek seviyede olması. Ligin ilk haftasına kadar oyuncularında artık birbirlerini tanımasıyla belli bir iskelet kadro kurulup, oyun sistemininde oturmasıyla istenilen seviyeye geleceğimizi düşünüyorum.

Fikstür çekimiyle ilgili düşüncelerim ise ilk maçımızın içeride olması lige başlangıç açısından taraftarımızında desteğiyle oyuncularımızın moralli bir başlangıç yapmasını sağlayabilir. İlk beş haftalık süreç çok önemli. Bu süreçte karşılaşacağımız takımlar tam dişimize göre. Lige iyi bir başlangıç
yapmalıyız.

Hazırlık maçında Pazar günü Tavas stadında Tekirova bld. spor karşılaşmasına tüm hemşehrilerimiz davetlidir. HAYDİ MEKİKLER MAÇA….

 

Ahmet İlem

59240_10151616407692758_1698080106_n