Güneşli Günler!

Yazın son günlerinden birinde ilk profesyonel maçına çıktı Mekiksporumuz. Hava sıcaklığıyla birlikte bir heyecan sarmıştı bizi de, futbolcularımızı da. Tecrübe farkı ilk yarıda kendini hissettirdi. Yaptığımız basit hatalar bizi iki fark geride ikinci devreye sokarken kafamız acabalarla doluydu. Derken ikinci yarıyla birlikte istenilen futbolu mücadeleyi görmeye başladık. Anlaşılmıştı ki ligin favorilerinden gösterilen rakibimizde tribün tabiriyle bir şey yoktu. Gol de güzel zamanda geldi maça ortak olmuştuk. Derken rakibimizin futbolcuları dakika başı yere yığılmaya başladı. Temas olsun olmasın sürekli kendilerini yere attılar. Maçın en çok koşan isimlerinden biri şüphesiz Ümraniyespor’lu sağlık görevlisi olmuştur!(?). Hakem bey de ayak uydurmuştu onlara. Verdiği kararlarla bizi çileden çıkartıyordu. 1’i tartışmalı 1’i kesin penaltımızı vermedi. Rakip stoperlerin sert futboluna müsaade etti. Harıl harıl golü aradığımız son dakikalarda verilen 4 dakika uzatma komedi olduğu gibi o uzatmayı da doğru dürüst futbolla geçiremedik ve maç öylece sonuçlandı. Önümüzde birçok maç daha bizi bekliyor.

Taraftarımız hiç umudunu kaybetmesin. Bu takım ikinci yarıdaki gibi top oynarsa ligin baskın ekiplerinden biri olur. Ancak tabi bunun yanında eksiklerimize de değinelim. Fizik gücü, mücadelesi iyi olan bir ekibiz. Bu da bizi yüksek ve uzun toplara  itiyor. Yerden pasları daha çok yapmalıyız. Topu yere indirmeliyiz. İlk yarı bizi tedirgin eden futbol ikinci yarı memnun etti ve ilerisi için umutlandırdı. Futbolcu kardeşlerimden tek ricam karşılarındaki takım kim olursa olsun kendilerinden çok emin olmaları. Bugün ikinci yarı kendilerine gelince neler yapabileceklerini herkese gösterdiler.

Son olarak büyük Kızılcabölükspor taraftarına değinmek istiyorum. Yine çoluk çocuk, genç yaşlı stadı dolduran renkli kişilikler gördük. Futbolu bir şölen havasına dönüştürdü Mekik taraftarı. Akrabalar, arkadaşlar birbirini maç günü görüyor. Gülen yüzler görüyoruz. Maçtan sonra yenilen takımını tribüne çağıran vefalı taraftarımız her zamanki gibi muhteşemdi. Bir taraftar olarak bende diyorum ki bu maç yenildik diye hiç moralimizi bozmayalım. Bu takım ikinci yarıdaki gibi mücadele ederse güzel günler bekliyor bizi. Sağlıcakla…

Erhan Ergil

Erhan Ergil