PROFESYONELLİĞE İLK ADIM

Bugünkü yazıma; bu güzel atmosferi ne kadar özlediğimi belirterek başlamak istiyorum. Tabi ki başlığımda da belirttiğim gibi, tarihimizde ilk kez profesyonel olduğumuz bir maçı 1 eylül 2013 tarihinde oynadık. Benim için sonuç ikinci planda idi. Daha çok profesyonel olmanın gururunu yaşadım. İnşallah bu güzel camiayla daha büyük başarılar yaşarız.

Denizli’nin gururu ve 3. Profesyonel takımı Kızılcabölükspor’u iki ayrı devrede iki farklı oyun ile izledik.

İlk yarı takımımızın da bizim gibi heyecanlı olduğu görüldü. Aslında maça çok da kötü başlamadık. Ancak bireysel denebilecek ve uyumdan kaynaklı 2 hata ile kalemizde 2 gol gördük. Tabi ki yeni oluşturulan bir takımda ufak uyumsuzluklar olabilirdi. Şöyle söyleyeyim, durum 2-0 iken hiçte ümitsizliğe kapılmadım. Geçen senelerde de takımımız 2-0 dan çok maç almayı bilmişti. Ve ilk yarı bu şekilde sonuçlandı.

İkinci yarı sahada öyle inançlı bir takım vardı ki; neredeyse maçı çeviriyordu Mekikler. Yeni oluşturulan bir ekibin karşısında 3.lig tecrübesi olan bir takım vardı. Takımımız son 45 dakikayı tam anlamıyla tek kale oynadı. Sürekli baskı yapan ekibimiz golü de buldu. Mekikspor’un ilk profesyonel golünü atan Samet kardeşimizi de tebrik ediyorum. Akabinde rakibi kendi sahasına hapseden ekibimiz 2. Golü aradı. 2 tane penaltımız verilmedi ve 3.lig tecrübesi olan rakibimiz maçı soğutmak için elinden geleni yaptı. Futbolu öldüren bir mantıkla sahada olan Ümraniye sporun bu oyunuyla Türk Futboluna hiç faydalı olacağını düşünmüyorum. Seyir zevki güzel ama mağlubiyetle ikinci yarı tamamlandı.

Maç sonu Büyük Kızılcabölükspor’un Büyük Taraftarı yenilgiye rağmen takımını alkışlayarak, yanına çağırdı. Takımlarına ne kadar destek olduklarını bir kez daha gösterdiler. Bende 2.yarıdaki güzel oyunla beraber, önümüzdeki hafta ki Bingöl spor deplasman maçını kazanacağımızı düşünüyorum. Takımımızın iyice oturmasıyla birlikte galibiyetler arkası sıra gelecektir. Güzel günler hepimizin olsun. Güzel günler gelecek…

FUTBOLDA DOSTLUĞUN DAİM OLMASI DİLEĞİYLE…

Serkan GÖRÜCÜ / İzmir

serkan görücü

PROFESYONELLİĞE İLK ADIM için 4 yorum

 1. Sonsuza Yirmi Mekik

  Hep DESTEK, Tam DESTEK!!!

 2. hasan senlikçi

  sizin başarılarınız bize mutluluk veriyor…

 3. hasan şenlikçi

  iyi günler geliyor işte.

 4. Sonsuza Yirmi Mekik

  fethiyespor kuramızda hayırlı olsun..