Mekik Tam Gaz

Yine sıcak bir günde desteğimizi sürdürmek için her zamanki yerimizi almıştık.  Maçın atmosferi, seyircimizin desteği bizleri dahada heyecanlandırıyordu. Maça ideal kadromuzla çıktık. Oyuncu arkadaşlarımız artık saha içinde birbirlerini daha iyi tanımaya başladı. Her geçen hafta birliktelik,uyum daha üst seviyeye ulaştığında takımımız daha iyi yerlere gelecektir.

Bugünde maça mücadeleci, istekli, arzulu bir şekilde başladık. Orta sahada pas yüzdemiz yüksekti. Ama final paslarında yaşadığımız sıkıntı gol pozisyonu üretmemizi engelliyordu. Ankara demirspor’un da etkisiz oyunu ilk yarının hem futbol açısından hemde pozisyon açısından kısır geçmesini sağladı.Ama ortaya koyulan mücadeleci futbol bizleri bir nebzede olsa tatmin ediyordu. İlk yarıda akıllarda kalan olay ise zekasız, çevik olmayan ve ahlaksız Ankara Demirspor oyuncusu A.T.’nin taraftarlarımıza ettiği küfürlerdi. Maalesef hakemler kırmızı kart gerektiren bu hareketi nedense görmediler. Buradan bu oyuncu arkadaşı kınıyorum..

İkinci yarıya baskılı başlayan takımımız gol pozisyonları üretmeye de başladı. Daha çok Ali Hürlü’nün kanadından baskımızı artırmıştık. Ali’nin alışılagelmiş bindirmeleri takımımız için itici bir güç olmuştu. Tam bu anlarda iyi oyunumuzu, baskıyı azaltmak için bu maçta da aynı senaryo devreye girdi. İki hafta önce Ümraniyesporlu oyunculara nazire yaparcasına bu kez Ankara Demirsporlu oyuncular yerden kalkmak bilmediler. Oyunu soğutmak için ellerinden geleni yaptılar. Ama tüm bunlar Mekiğimizi durdurmaya yetmedi. Dakikalar 62’yi gösterdiğinde oyuncumuz Sametle  Demirsporlu Şahin arasında yaşanan gerginlikte Şahinin Samete yumruk atmasıyla rakibimiz 10 kişi kalmıştı. Bir kişi fazla oynamanın verdiği avantajla baskımızı iyice arttırmıştık. Dakikalar 77’yi gösterdiğinde Ergin’in nefis ara pasında kaleciyle karşı karşıya kalan Mustafa Tahran’ın şutu ahlar vahlar içinde dışarı gitti. 81.dakikada sağ kanattan yapılan ortada Ankara Demirsporlu defans oyuncusunun topu bariz şekilde elle kesmesini sahadaki herkesin görmesi, ama hakemlerin görememesi bizleri çileden çıkarmıştı. Artık rakip oyuncuların iyice bunaldığı bu dakikalarda golde gelmişti.

85. dakikada Erginin golü ve hemen ardından Hüseyin’in attığı gol işi bitirmişti. Maçta bu gollerle sona erdi. Maç sonunda Ankara Demirsporlu oyuncuların yenilgiyi hazmedememeleri ve futbolcularımızın üzerlerine yürümeleri bizim galibiyetimizi gölgeleyemedi.Futbol saha içinde kazanılır !

Mekik tam gaz yoluna devam ediyor. Son iki haftada atılan 6 gol ve kalemizi gole kapamamız ilerleyen haftalarda daha üst düzey bir ekip izleyeceğimizin habercisi. Zaman bizleri dahada iyi yerlere getirecek. Zirveye emin adımlarla ilerliyoruz..

İYİKİ VARSIN MEKİK.. HEP BÖYLE MUTLU PAZARLAR DİLEĞİYLE…

Ahmet İlem