Bir Hayalim Var!

Bir Hayalim Var! Bireysel ya da takım performansına dayanan mücadelelerde taktik, teknik, deneyim, güç kadar inanç, azim, kendine güven de çok önemlidir.Yıl boyunca teknik konulara çok değineceğiz. Futbolun terimlerinden koşmaktan, şut atmaktan, pas yapmaktan bahsedeceğiz. Ancak ben dönem olarak hala başlangıç safhasında olduğumuz için konsantremizi ve mantalitemizi temel bir felsefe üzerine kurmamız gerektiğini düşünüyorum.”Büyük düşünmek”

Sevgili hemşehrilerim, futbol aslında hayatın ta kendisidir. Kötü başlangıçlar yerini mutlu umutlu günlere bırakabilir. Başarıya doyumun hazzı da yerini kısa sürede dibe inişe bırakabilir. Bu nedenle şu sıralar memleketimizin en büyük heyecanı olan futbolda hedefimiz hep yüksekler olmalıdır. Geride bıraktığımız 3 maç bize bu düşünceleri fazlasıyla aşılamış olmalı. Kötü bir mağlubiyetle başladığımız ligde aldığımız seri galibiyetlerle kendimizi bulmaya başladık. Başlangıçların çok önemli olduğunu düşünüyorum. Neden olmasın diyorum artık. Zaten zihnimde yerleşmiş olan bazı hedefler artık mantığımda da vuku bulmaya başladı.

Bir hayalim var. Eminim birçok taraftar, futbolcu kardeşlerim, yönetici ağabeylerimin de bir çoğunda vardır bu duygular. Ben Mekiksporumuzu birkaç yıl içinde çok daha yükseklerde hayal ediyorum. Elbette bunun için teknik, maddi, beşeri imkanların maksimize seviyede olması gerekir. Hele sporda başarıda çoğu şey maddiyattan, paradan, transferden geçiyor. Ama insanoğlu denen varlık bir inandı mı diğer faktörler önemini yitirir. İlk maçın ilk yarısında dikkatimi çeken şey futbolcu arkadaşlarımızın tecrübesizliği, heyecanı, teslimiyeti idi. Ama birkaç haftada gelinen noktada artık kardeşlerimiz aslanlar gibi mücadele ediyorlar. Futbolları ile oynadıkları takımları favori gören futbol kamuoyunu şaşırtıyorlar. Biz mekik sevdalıları ise hiç şaşırmıyoruz. Yıllardır sürekli çıtayı yükselten bu takımdan bu başarıları bekliyoruz zaten. Özellikle futbolcu kardeşlerimizden rica ediyoruz. Hiçbir zaman karamsarlığa kapılmasınlar. Eyvah x takımı bizden daha güçlü maddi desteği daha iyi, y takımı ise zaten yılların takımı, zaten favori onlar gibi düşüncelere girmesinler. O formaları sırılsıklam etsinler. En nihayetinde bu oyun 11 e 11 oynanıyor. İnançlı küçük bir grup, kağıt üstünde güçlü büyük bir grubu alt edebilir. Yeter ki inanalım hayallerimizi birleştirelim. Evet bir hayalim var. Çok daha üst liglerin, kupaların zirvelerinde hayal ediyorum memleketimin takımını. Şatafatlı kupa törenlerinin zirvesinde hayal ediyorum. Hem de çok daha üst liglerde. Neden olmasın diyorum…

Yazımı yazdığım sırada Türkiye kupasında 1.lig takımlarından Fethiyespor ile eşleştiğimizi öğrendim. Tam da bu düşüncelerin üstüne iyi geldi. İşte demek istediğim bir fırsat, bizden birkaç kategori üstte güçlü bir takım. İşte çocuklar bir fırsat. Aslanlar gibi oynayın. Kendinizi favori görün. Her maçımız için geçerlidir ki biz değil onlar düşünsün! Cesur olalım. Çünkü; Cesaret, yüreklilik, atılganlık olmayan hiçbir dava başarıya ulaşamaz.

Sağlıcakla…

 

Erhan Ergil

Erhan Ergil