Hakem Böyle İstedi !

Son haftalarda yakaladığımız müthiş formu devam ettirebilmek için ligin deneyimli ekiplerinden Beylerbeyine konuk oldu mekiğimiz.Gün geçtikçe sahaya yansıyan güzel futboluyla gelen yüksek özgüven , moral ve motivasyon bu maç içinde bizleri son derece umutlandırıyordu. Bu deplasmanda da az sayıda da olsa vefakar ve cefakar taraftarımız desteğini sürdürmek için tribündeydi.

Maça hızlı başlayan mekiğimiz önde baskıyla birlikte rakibi şaşırtmıştı. 9.dakikada köşe vuruşundan gelen topa iyi yükselen Nazmi kafa vuruşuyla takımımızı öne geçirdi.Pas yüzdemiz her zamanki gibi yüksekti.Tam bu dakikalarda gelen tartışmalı penaltı kararıyla Beylerbeyi beraberliği yakaladı.Bu golden sonra maç orta saha da mücadele şeklinde devam etti.Ardından beylerbeyi lehine 31.dakikada gelen yine tartışmalı penaltıyla geriye düşmüştük.Her hafta bariz penaltılarımızı es geçen hakemlerin, durum bizim aleyhimize olduğunda nedense hepsinin gözleri birden kartal kesiliyor.

Henüz ligin başı olmasına rağmen bu kadar bariz hatalar olması bizleri ilerisi için endişelendiriyor.Bizler adil yönetim istiyoruz.İlk yarı morali düşen takımımız devreye kadar fazla etkili olamadı ve soyunma odasına mağlup olarak girdi.İkinci yarıların takımı olan ekibimiz yine fırtına gibi başladı.Üst üste pozisyonlara girmeye başlamıştık.Ama her hafta bizim yazmaktan bıktığımız senaryo devreye girdi.Rakip takım oyuncuları profesyonellik ? adına yine yerden kalkmak bilmediler.Antrenörler sporculara vakit geçirmeyi mi öğretiyorlar idmanlarda?..Verdiği kararlarla maça damga vuran hakemin bu saçmalıklara göz yumması bizleri çileden çıkardı.Türk futbolu bu saçmalıklar ile mi yukarılara çıkacak çok merak ediyorum.

Maç içinde bu olayların yaşanması oyuncularımızın da sinir kat sayılarını yükseltmişti.Maçın 80.dakikasında topsuz alanda Yasir’in hakemle yaşadığı diyalogdan kırmızı kart çıktı.O dakikadan sonra maçtan iyice kopan takımımız son dakikalarda yenilen iki golle maçı 4-1 yenik tamamladı.Futbolda yenmekte var yenilmekte ama koyulan kurallar herkes için aynı şekilde uygulanmalı.Bu kadar hakem hataları olmaz.

Skor kimseyi aldatmasın.bu maça küçük bir kaza gözüyle bakmalıyız.

Bu hafta çarşamba günü oynayacağımız Türkiye Kupası 2.Tur Fethiye Spor maçında her zamanki gibi takımımızı yalnız bırakmayalım tribünde 12.oyuncu olarak yerimizi alalım.

Ahmet İlem