Mekik Tempo Düşürmüyor

Mekiğimiz zorlu Fethiye deplasmanının ardından 3 gün sonra yine bir deplasmana , Adıyamanspora konuk oldu.Hedef  her zaman olduğu gibi galibiyetti. Rakibimizin de lige formsuz şekilde başlaması buradan puanla ayrılmamızı kaçınılmaz hale getiriyordu.Kupa ve lig derken art arda gidilen deplasmanların ardından oyuncularımızın yorgun düşme ihtimali bizler için en büyük handikaptı.Ama oynadığımız maçlarda bu yüksek tempoya ayak uydurmamız futbolcularımızın bir nevi ne kadar hazır olduğunun göstergesiydi.

Maça Fethiyespor deplasmanında yer alan kadrodan tek değişiklikle (hasan-ali) çıkmıştık.İlk yarıda her iki takımın birbirlerini tanıma amaçlı kontrollü futbolu vardı sahada.Orta sahada mücadeleci futbolla, gol pozisyonu açısından kısır bir ilk yarı izledik.

İkinci yarıda her iki takımın maçı kazanmak için baskı kurmaya çalışması maçın seyir zevkini yükseltiyordu.Mekiğimiz herzaman ki gibi yüksek pas yüzdesiyle, topu koşturan bi ekip olduğunu bir kez daha kanıtladı.Nitekim gol tam zamanında geldi.Ardından gelen ikinci golle rakibimiz maça havlu attı.Deplasmanda alınan her puan çok değerli.Dışarıda toplayabildiğimiz kadar puan toplamalıyız.İç saha maçlarında taraftarımızın itici gücüyle maç kaybetmeyeceğimizi düşünüyorum..

Her geçen gün Kızılcabölüğümüzün isminin tüm Türkiye’mizde duyulması bizler için son derece sevindirici.Şu anda Denizli’mizde en formda profesyonel takım olma gururu da bizlere yeter.Kısıtlı imkanlarla yakaladığımız bu performans, büyük bütçelerle kurulan diğer yerel takımlarımıza da umarım örnek olur.

iYİKİ VARSIN MEKİK..

Ahmet İlem