Mekik Ters Köşe

Son haftalarda istikrarsız görüntü çizen mekiğimiz,yine ligin istikarsız ekibi Kahramanmaraş B.BelediyeSporu ağırladı.Kazanacağımız üç puanla sıralamada ilk üç içerisinde yer alma ihtimali bizleri heyecanlandırıyordu.Taraftarlarımızda bu heyecanla maça akın etmişlerdi.

ilk yarıda erken gelen şok golle geriye düştük.Defansta yaşanan bir anlık konsantrasyon eksikliğinden faydalanan rakip takım oyuncusu kafayla topu ağlarımıza gönderdi.5 dakikalık bocalamanın ardından tekrar maça ortak olduk.Pas yüzdemiz geçen maçlara göre düşüktü.ileride final paslarında yaşadığımız sıkıntı da gol pozisyonuna girmemizi engelledi.Nitekim ilk yarıda ortasaha mücadelesi şeklinde tamamlandı.

İkinci yarılarda etkin futbol oynadığımız gerçeği bizleri bu devrede umutlandırıyordu.Maça da hızlı başladık.Üst üste geliştirdiğimiz ataklarda cömertçe gol pozisyonlarını harcadık.10 dakikalık kurduğumuz bu baskı sonucu golu bulabilseydik maçın seyri değişebilirdi.Gol aradığımız dakikalarda bu seviyede yapılmaması gereken bariz hata sonucu 2-0 geriye düştük.Gelen gol hem takımı hemde tribünleri maçtan iyice kopardı.Oyundan iyice düşen mekiğimiz arka arkaya gol poziyonları vermeye başladı.Mücadele olarakta takımımızın oyundan kopması bizleri son derece üzmüştü.Tüm bu olanların üzerine birde on kişi kalmamız maçı bitsede gitsek havasına sokmuştu.Kırmızı kart bence ağır bir karardı.Son dakikalara doğru rakip defans oyuncusunun bireysel hatasında penaltı kazandık.Maalesef tüm şanssızlıklara birde kaçırdığımız penaltı eklendi.Ve hemen ardından rakibimiz 3. golü buldu.Maçta bu şekilde sonuçlandı.

Son haftalarda hocamızın yapmış olduğu rotasyonda bazı oyuncu arkadaşların takıma uyum sağlayamadıkları ortada.İlk haftalarda oturmuş takımdan bazı oynamalar yapması da bizlere son maçlarda irtiba kaybettirdi. Oyuncuların durumunu yakından gören, antreman performanslarını en iyi bilen tabiki hocamız.Bunlar bizim nacizane düşüncelerimiz.

Defansif anlamda bu seviyede yapılan bariz hatalar bizleri ilerisi için düşündürüyor.Günümüz futbolunun en büyük gücüde ortasaha, yani tabiriyle ön liberolar.Bu bölgedede sıkıntımız büyük.Orta sahada oyunu rakibe vermememiz gerekiyor.bu maçtada hücuma destek anlamında da yeterli katkımız olmadı.

Herşeye rağmen ligde ilk 10 içerisinde yer almak önemli.Daha önümüzde çok maç var.Bir mağlubiyetle karaları bağlamamalıyız.Küçük bir kaza gözüyle bakmalıyız.Futbolda yenmekte var yenilmekte.

 

Ahmet İlem