Tahran İstedi Seri Devam Etti

Yine deplasman,yine zafer,yine Mekik..
Bu sezon deplasmanlarda oynanan maçlarda mükemmele yakın bir performans gösteren takımımız seriye devam etti.Oynadığı beş deplasman maçından dört galibiyet çıkaran Kızılcabölüksporumuz rakip ağlara on üç gol bırakırken,kalesinde beş gol gördü.Yüzlerce kilometrelik deplasmanlara kara trafiğiyle gitmek zorunda kalan Mekiğimiz tüm olumsuzluklara rağmen aslanlar gibi mücadelesine devam ediyor.

Yine uzun bir yolculuğun ardından Siirt’e galibiyet parolasıyla vardı Mekiğimiz.İskelet kadrodan
sakatlıkları sebebiyle Ergin ve kaptan Ali’nin eksikleri bizleri düşündürüyordu.Ama kolej takımı havasındaki Mekiğimiz de,giren-çıkan tüm oyuncularımız sahada gösterdikleri mücadele ve performansla birbirlerini aratmıyorlar.İlk yarı mücadele gücü yüksek bir maç izledik.Her iki takımda fazla açık vermedi.Bu yüzden futbol ve pozisyon açısından kısır bir devre izledik.

İkinci yarıda tempoyu yükselten Mekiğimiz maça baskılı başladı.Nitekim bu baskı sonucunda son haftaların yükselen yıldızı Mustafa’nın golüyle öne geçtik.Bu dakikalarda pas yüzdemizde yüksekti. Rakibimizinde maça ortak olma isteği tansiyonu yükseltti.Gergin geçen dakikalarda ard arda çıkan kartlarda tansiyonu düşürmeye yetmedi.Önce Siirtspor’dan Mustafa’nın ardından da takımımızdan Hüseyin’in atılması bugünkü futbola yakışmadı.Takımımız son dakikalara doğru kalitesini bir kez daha gösterdi ve Mustafa attığı klas golle farkı ikiye çıkardı.Maçın bu skorla biteceği düşünülürken son dakikada maçın hakemi Çağdaş Altay, Siirtspor lehine tartışmalı bir penaltı kararı verdi.Penaltı atışını gole çeviren Burak maçın skorunu tayin etti.

İlk kez profesyonel lig deneyimi yaşayan takımımız için ilk 10 hafta çok önemliydi.Üst üste kazanılan puanlarla bu lige alışan, sıralamada yukarılara tırmanan mekiğimiz, moral ve motivasyonla kazanılan yüksek özgüvenle uzun vadede neler yapabileceğini gösterdi.Önümüzdeki hafta Payaş belediye karşısında alınacak bir galibiyetle ilk üç içerisinde yer alabiliriz.Geçen sezon yakalanan havanın bu senede devam etmesiyle,devre arası yapılabilecek 2-3 üst düzey nokta transferle de şampiyonluk bizler için kaçınılmaz olacaktır.

Ve başkanımızın Denizli gençlerini Türk futboluna kazandırma ısrarı yine meyvelerini vermeye devam ediyor. Geçen sezonlarda Göksal,Burak,Nazmi ve Aytaç gibi gençleri Kızılcabölükspor’a kazandırmıştı başkan. Bu futbolcu kardeşlerimizde gösterdikleri yüksek performansla denizli futbolunun aranan isimleri arasına girmişler ve Kızılcabölüksporumuzun şampiyonluklarında büyük pay sahibi olmuşlardı.Bu sezonda Mustafa,Burak,Sedat gibi genç isimler şimdiden isimlerini duyurmaya başladılar.Mustafa sürati ,çabukluğu ve attığı gollerle Denizli futbolunun yeni golcüsü olabileceğinin sinyallerini verdi.

Bizler Takımımıza sonuna kadar güveniyoruz ve hepinizle gurur duyuyoruz…