Mekik Paraşütsüz Düşüşte !

Müthiş soğuk havada, yine her zamanki desteğimizi sürdürmek için mekiğimizin yanındaydık.Tribündeki yerimizi aldık.Son 6 haftada kazanılan 4 puan, bu maçı kazanmaktan başka çaremiz olmadığını gösteriyordu.Maça çok kötü başladık.Artık süreklilik ar zeden ! defansta yapılan bireysel hata sonucu saçma sapan bir golle geriye düştük.Ardından rakibimizin akıllı oyunu,topu yere indirmeleri bu yarıda vasata dahi çıkamayan bir performans ortaya koymamıza sebep oldu.

İkinci yarıya başlarken yapılan değişiklikler ve rakibin geriye çekilmesi sonucu baskılı bir oyun ortaya koyduk.Birçok pozisyon geliştirdik.Yine beceriksizlikler,final paslarındaki hatalar gol bulmamızı engelledi.Yakaladığımız en net pozisyon da bomboş kalan Yasir’in topu kalecinin içinden geçirmeye çalışmasıyla heba oldu.Bu seviyede yakaladığınız pozisyonları atacaksınız.Beceremezseniz sonucun hüsran olması kaçınılmaz oluyor. Silivrispor kalemize sadece 1 kere geldi ve golü buldu.Maçı tek pozisyonla tamamladılar. Rakip kalecininde 3 pozisyonda gösterdiği mükemmel refleksler takdire şayandı.Maç sona erdiğinde yine hüsran vardı.Boynumuz bükük sahadan ayrılmaya maalesef alıştık.Düşme hattıyla olan puan farkının 4’e düştüğünü,tehlike çanlarının çalmaya başladığını hatırlatmak isterim ..

Hakemler konusunda da birkaç düşüncemiz elbette var.Bu haftada özellikle yan hakemin ve akabinde orta hakemin gösterdiği performans yine evlere şenlikti.Biz tabi ki hatalar olabileceğinin farkındayız ama iki metre mesafede gözünün önündeki tacı göremeyen,iki metre ofsaydı süzemeyen yan hakemler ve orta hakemlerle işimiz zor.Bu hafta yine bir penaltımız verilmedi.Hakemler alışagelmiş şekilde özellikle ikinci yarıda tüm takdir haklarını rakip lehine kullandı.Hakem hatalarının da her hafta aleyhimize olması ve süreklilik arzetmesi bizleri son derece düşündürüyor.Sanki maçlarımıza verilen hakemler özellikle bilgilendirilmiş,Takımımızın bu ligde olmasından rahatsız olan kesimlere hizmet eden,eyyamcı kararlar vererek bir kasaba takımı olan Kızılcabölükspor’umuzu engelleme hedefindeler.(3.lige çıktığımızda Denizli’ye üçüncü profesyonel takım fazla diyenlerin ! sözleri aklımıza geliyor.)Bu zamana kadar gösterdikleri performans maalesef bizi bu düşünceden başka bir düşünceye sevketmiyor. Ama Hakem camiasına ve profesyonel ligde bulunmamızdan rahatsız olanlara şunu söylemek isterim:
Emek hırsızlığının lüzumu yok !! Dişiyle, tırnağıyla,emekleriyle,birlik ve beraberlikle,tertemiz futbolla buralara kadar gelen KIZILCABÖLÜKSPOR’UMUZU küme düşüremeyeceksiniz…

Tabi ki takımımız içinde haftalardır biriken eleştirilerimiz var. Defanstan Hüseyin’e top şişiriliyor, Hüseyin’in yanında kimse çoğalmıyor.Bu sistemde başarılı olamamıza rağmen ısrar edilmesini anlamak güç.Takımın bir b planı yok.Oyuncularımız sahanın içinde nerede duracaklarını bilmiyorlar.Final paslarında inanılmaz hatalar yapıyoruz.Futbolcular tecrübesiz.Özellikle sorumluluk alan oyuncu sayısı çok az.Hasan hocanın da ligin ilk devresi bitmek üzere olmasına rağmen hala iskelet kadroyu kuramaması büyük handikap. Üst üstte kaybedilen puanların ardından takımda öz güven problemi yaşandığı ortada.Takım ruhunun kaybolduğu da bi gerçek.Bu süreçten kurtulmakta genç ve tecrübesiz oyuncularla biraz gecikiyor.En büyük ümidimiz yaklaşan devre arasında yapılabilecek nokta transferler.Bu sezon yapılan transferlerde de tecrübesizlik kurbanı olduğumuz gerçek. Geçen sezon 5 maç oynamamış oyuncuların 3.lig gibi bir seviyede bu takıma dahil edilmelerini anlamak zor.

Maalesef Taraftarlar ile futbolcular arasında eski birliktelikte yok.Bu da ivmenin azalmasındaki etkenlerden birisi… Ama her olumsuzluğa rağmen en kötü günde bile sana daha da bağlanacağımız dan şüphen olmasın… Yüreğinle oyna yeter MEKİK !!

KISSADAN HİSSE ;
Hakem hataları,yapılan hatalı transferler,hocanın yanlış tercihleri,futbolcuların basitçe kaçırdıkları goller…

 

Ahmet İlem