İnanmanın ve Takımdaşlığın Gücü

Bu köşe yazımda sizlere abim İsmail Görücü’nun bugünkü u17 maçının analizini paylaşmak istiyorum.

Şükrü Akar’ın aslanlarının maçı var kaçar mı hiç? Akkonak Stadı’nda Akkonakspor’la maçımız var ve 11 tane Kızılcabölüksporlu cengaver sahada.

Maçın başları orta alanda iki takımın birbirini tanıması şeklinde geçerken kalecimizin elinden kaçan bir top nedeniyle 1-0 yenik duruma düştük. Ama önemli değildi çünkü bu cengaverler topu santra çizgisine götürürlerken bile inançlarından hiç birşey yitirmedikleri gözlerinden okunuyordu. Daha sonra ard arda bulduğumuz 2 golle öne geçtik. İlk yarı sonlarına doğru hakem bizim aleyhimize penaltı verdi. Kalecimiz Muharrem kendinden emin şekilde penaltıyı muhteşem çıkardı. Ardından başka bir pozisyonda da kalecimizin güzel bir kurtarışı vardı ve ilk yarı 2-1 lik üstünlüğümüzle sona erdi.

2. yarıya takımımız muhteşem başladı ve tek kale oynadı. Ard arda gelen gollerle rakibini gole boğup pes dedirtti. Kendilerini sıkmadan 6-1’lik skorla sahadan galip ayrıldılar. Maçtan daha da önemli olan sahaya çıkan 18 kişi ve tribünde bulunan futbolcularımızın maçtan sonra kenetlenmeleriydi. Böyle gençleri gördükten sonra ilerisi için çok umutlandık. Hepsi düzgün disiplinli, karakterli oyunculardan oluşan Kızılcabölükspor alt yapısını oluşturan, çalıştıran emek veren herkese helal olsun. Bu gençlere destek verdikten sonra Kızılcabölükspor A takımının geleceğinin çok parlak olduğunu düşünüyorum. Böyle bir jenerasyon yakalanmış kıymetinin bilinmesi, destek verilmesi ve bu gençlerin ilerisi için değerlendirilmesi düşüncesindeyim. Gelecek hafta oynayacağımız Yeşilköyspor maçına tüm Kızılcabölükspor camiasını bekliyoruz. Bir Kızılcabölüksporlu bir sporsever ler olarak bu gençlerle gurur duyuyoruz. Ayrıca bu gençlerde emeği olan Şükrü Akar Hocama ve Muharrem Doğu abime de saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Gençlerimize ve Hocalarımıza Hep Destek Tam Destek !

AAmekik