Olduk Biz Olduk !

OLDUK BİZ OLDUK!

                Türk futbolunun durağan hal aldığı bu dönemlerde, futbol severler olarak sabırsızlığımız son noktalarda. Bununla birlikte yaklaşık 1,5 senedir, Mekikspor taraftarları da takımlarını  sabırla ve güvenle  desteklediler. Gösterilen sabrın meyvesini toplamaya başladık.

Efsane geri dönüyor. Bal ligindeki güzel futbolun ve başarıların, tekrar yaşanmaya başlayacağını düşünüyorum. Tabi ki bazı maçlarda direk sonuca yansımasa da, sahada ki savaşçı futbol ve seyir zevki güzel günlerin habercisidir.

Kızılcabölüksporumuzun Profesyonel ligde ki 2.yılının 4.yarısına devam etmekteyiz.  Sezon başlangıçlarında ve devre araları dahil 3.ligde futbol hayatımızda toplamda Yönetimimiz ve Hocalarımız 4 Transfer dönemi geçirdiler. Tabi ki bu aşılamalar diğer takımlardaki gibi milyon dolarla değil kısıtlı bütçelerle yapılıyor. Kısıtlı bütçelerle yapılan aşılamaların tutması tabi ki çok kolay olmuyor. Ama şükür ki 2014-2015 sezonu ikinci yarısında yapılan çalışmalar olumlu yönde sonuç vermeye başladı…

Darıca Maçı ile göz kırpmaya başlayan olumlu futbol, Zonguldak kömür maçının ilk yarısındaki şiir düzeyinde ki futbol ve kaçan gollerle devam etti. Ne yazık ki kazanabileceğimiz iki maçı da berbere kalarak bitirdik. Bu iki maçta ligin ilk üçünde bulunan takımlarla oynanmıştı ve Mekikspor sıralama 10.luğu hak etmediğini gösterdi. Akabinde Tire maçı vardı ve deplasmanı özleyen taraftarlar uzun bir aradan sonra muhteşem bir maç izledi. Tek kelimeyle çıplak gözle izlenmesi gereken bir maçtı. Ve lig 5.cisi Tiresporu kendi evinde iyi bir futbolla yenmeyi başardık.  Maç sonundaki Tirespor taraftarının alkışları görülmeye değerdi.  Mekikspor artık takım oyunu oynuyordu ve Hasan Şermet hocamızın önderliğinde ki Teknik Ekibimizin çalışmalarının sonuçları alınmaya başlanmıştı. Kırıkhanspor maçını orta düzeyde bir oyunla kazanmasını bilmemiz de; yeri geldiğinde güzel futbol her zaman olmayabilir ama kazanmasını bilmelisin mantığını bize göstermiş oldu.

Ve o maç… Tarihler 11/03/2015 Çarşamba gününü gösteriyordu. Yine bir deplasman maçına çıkıyordu Egenin gururu. Bütün taraftarın son dakika gölü ile yıkıldığı maçtı Manavgatspor maçı. Sen kısıtlı imkanlar kadro kur. Kendi stadın bile olmasın. Ama 90 dakika boyunca yorulmadan mücadele et.  Birçok gol kaçır. Hatta deplasman da 3 kez öne geç ve maçı hakemin Manavgata 1 puanı hediyesiyle berabere bitir. Tabi ki kabullenmesi zor ama, bunlar futbolda olan şeyler. Güzel olan ne biliyor musunuz; sahada rakibe futbol dersi ver, hiç yenik duruma düşme ve galibiyeti kaçıran taraf ol. Bunlar insana mutluluk veriyor.  Özlenen Mekik geri geliyor. Beraberliğe hiç üzülmedim. Niye mi?biz OLDUK!! Artık tam anlamıyla TAKIM OLDUK! Keyif veren ve savaşçı futbol bir sonraki maçı iple çekmemizi sağlıyor. Futbolcu kardeşlerim rehavete kapılmazlarsa ve biraz da top bizi severse güzel günler bizi bekliyor dostlarım…

FUTBOLDA DOSTLUĞUN DAİM OLMASI DİLEĞİYLE!!!