SİNDİRE SİNDİRE!!!

Ülkemizin sıkıntılı günler geçirdiği bugünlerde, kendimizi bir nebze de olsa rahatlatmak için ilgilendiğimiz futbol, neredeyse vazgeçilmez oldu hayatımızda. Bir diğer vazgeçilmezde Denizli’mizin gururu Kızılcabölükspor oldu. Artık Denizli halkı Kızılcabölükspor’umuzun maçlarını iple çekmeye başladı…

Profesyonel Futbol hayatımızın 3. Yılında başarılı bir 1. Yarı geçirdik. Başarı kişilere göre değişir. Yani görecelidir. Ama işin içinde Emek, güven, saygı, gönüllülük varsa sezonun 1.yarısını 3. Bitirmekte başarıdır bence. Maddi ve nüfus anlamında uçurumlar olan takımların içinde, an itibariyle Mahalle takımı olan Mekikspor eldeki imkânlarıyla; geçmiş yıllardaki hastalığı olan kendi evinde kazanamama veya zor kazanma hastalığını yendi. Maşallah demeden geçemeyeceğim. Zaten sizlerde biliyorsunuz, 2 yıllık Profesyonel lig tecrübemiz, takımımızın deplasman takımı olduğunu gösterdi. Aynı zamanda güncel kanıtı ise, son maçımız Tekirdağ spor maçıdır. Futbolun Sonuç çok odaklı bir spor olduğunu bu maçta bir kere daha gördük.  Bu maça sonra döneceğim.  Deplasmandan puan ve puanlarla dönebiliyorsa, kendi sahasında da galip geliyorsa artık Şampiyonluk yakın demektir. Kendi sahasında da kazanan bir Kızılcabölük gördük sezonun 1. Yarısında. 3.ligte tanınan, korkulan ve tecrübeli bir takım haline geldik. Takımın iyi hava yakalamasının sebeplerinden biride Stadımızın (Mekik Arena) yapılmasıdır. Güzel bir yapı olan stadımızda, artık daha güzel geçireceğimize inanıyorum. Stadımızın yapımında emeği geçenlere ayrıca teşekkür ederim..

Tabi ki takımımızın eksiklikleri vardı 1. Yarı sonunda. Ancak Deneyimli; Başkan, Yönetici ve Teknik heyetimiz, gerekli müdahaleleri her zaman olduğu gibi yaparak takımımızı 2. Yarıya hazır hale getirdi.  Tekirdağ maçında da bu oluşumun en güzel sinyallerini 3 puan ile aldık. Takım oyunu oynayarak ve sıfır hata ile mücadele ederek tamamladı maçı futbolcularımız.  Yani sonuç olarak zorlu bir deplasman olan Tekirdağspor deplasmanından galibiyetle dönmeyi bildik. Futbol strateji oyunudur. Bazen sağlam oynayıp, fırsatları değerlendirip kazanmayı bilmelisin. 2015-2016 sezonunda oynadığı maçların %75’inde güzel futboluyla dikkat çekti Kızılcabölükspor.  Bu istatistiği de sizinle paylaşmak istedim.

Tabi Kızılcabölükspor bugünlere Sindire sindire, dokuya dokuya geldi. Yani tabiri caizse Mekik gibi geldi. Ama maalesef ki Denizli futbolunda Mekikspor’u sindiremeyenler var. Onlar ister sindirsin, ister sindirmesin; biz artık Kızılcabölükspor olarak Allah’ın izniyle sonsuza kadar profesyonel liglerde olacağız. Ama onları bilmiyoruz ve Allah’a havale ediyoruz…

Türk Futbolunun üst liglerinde oynanan futbol insanları tatmin edemez halde olması, insanların yaşadıkları şehirlerde ki takımlara olan bağlılığını artırdı. Bizde Mekikspor’a Tüm Denizli Halkı olarak bağlılık sözü veriyoruz. İyi ki varsın MEKİK!

FUTBOLDA DOSTLUĞUN DAİM OLMASI DİLEĞİYLE!!!

 

SİNDİRE SİNDİRE!!! için 3 yorum

  1. Hasan senlikci

    Vurursun Mekik. Ağzına sağlık hocam

  2. Mert Turkmen

    Sindiremeyen soda içsin….

  3. Tavasli Emin

    Tavas da sizin yanınızda. Futbolu sizinle s sevdik Mekik