BEYLER(B)EYİ İYİ!

BEYLER(B)EYİ İYİ!

            Sezonun ilk yarısını üst sıralara yakın yerde bitiren Mütevazı Kızılcabölüksporumuz; takviyelerle 3.lig 1.grupta iddialı hale gelmek istiyor. Tabi ki takımın yeni oyuncularla kaynaşması zaman alacak. Ancak bu maçta yeni transferlerin faydalı olacağı sinyalini aldık.

2.yarının ilk iç saha maçında; takımlarını destekleyen az sayıda Mekikspor’lu vardı tribünde. Havanın soğuk olması hem futbolu, hem de tribünleri etkilemişti. Maça iyi başlayan Mekikler, bu oyunu ilk 45 dakikaya yayamadı. Tabi puan durumuna bakarak Beylerbeyspor’u da hafife almamak lazım. Karşımızda diri ve fizik gücü yüksek bir Beylerbeyispor vardı. Maçın başındaki baskıyı kısa sürede üzerlerinden attılar. İlk 45 dakika ortada ve vasata yakın bir oyunla tamamlandı.

Maçın devre arasında gerekli direktifleri ve motivasyonu alan Mekikler daha istekli başladılar maçın 2. yarısına. Daha çok pozisyona girmek isteyen taraf Kızılcabölüksporumuz’du. 2.yarıya iyi başlayan takımımız; oyunun uzun süreli durmasına rağmen maçı ve skoru kovalamaya devam etti. Bence isabetli transferlerden Ali Helvacı %40 performansla oynamasına rağmen golünü attı ve ilerleyen haftalarda daha fazla katkı sağlayacağının sinyalini verdi. Aslında bugünkü maçta bile Atom Karınca lakabını hak etti. Keyif veren futbolunu ilerleyen haftalarda daha fazla yansıtacak. Diğer yeni transfer Fevzi Can’da kumaşı iyi olan bir futbolcu. Daha fazla süre alırsa takıma daha da faydalı olacaktır. İlerleyen haftalarda takımımızdan keyif veren bir futbol bekliyorum. Ve taraftarlardan biraz daha fazla destek ve sabır istiyorum. Kalecimiz Bahadır’da yaptığı kurtarışlarla dikkat çekti.

Takım oyununu, grubundaki takımlara nazaran daha iyi oynayan Mekik, önemli bir galibiyet aldı. Maçın hakimiyetini kaybetmeden sonuca gitti.  Sonuncu sırada bulunan Kozan Belediyespor’un, lideri yendiği grupta 3 puan her zaman mükemmel bir sonuçtur. Bu grup daha farklı sonuçlara gebe olacak. Bazen iyi futbol değil sonuç tatmin etmelidir. İyi futbol zamanla kendiliğinden gelir. BEYLER BU SONUÇ EYİ İYİ….

FUTBOLDA DOSTLUĞUN DAİM OLMASI DİLEĞİYLE!!!